900 - 1200 MM EĞİK KAFALI ÇOK BLOKLU SENSÖR KONTROL SİSTEMLİ TEL ÇEKME MAKİNESİ
GÖVDE YAPISI 

Elektrik kaynaklı çelik platinden çatılmış güçlü gövde yapısı, üzerine çok blok yerleştirilmeye uygundur. Üzerindeki birleştirme ve taşıma aparatları sayesinde çabuk kurulum ve kolay taşınmaya olanak sağlar. 
 
TELÇEKME BLOKLARI 
Telçekme blokları çelik dökümdür. Çekim yüzeyi , thungsten-carbide sıcak kaplama sayesinde uzun kullanma ömrü sağlar. 
 
ELEKTRİK EKİPMANLARI 
Bütün elektrik, elektro-mekanik ve elektronik komponentler dünyaca tanınmış markalardan seçilmiştir.Örneğin; PLC S7 Tipi, şalt malzemeleri, ABB, Siemens, Telemekanik vs, hız kontrol cihazları ABB gibi. Elektrik panoları IP55 koruma sınıfındadır. Makine pano arası kullanılan Profi ASI haberleşme sistemi sayesinde çoklu kablo kullanımından doğan arızaların önlenmesi ve daha sade daha kolay mühendislik imkanı.PLC programı sayesinde, makinenin çalışma anı bilgileri ve olası arızalar otomatikmen kontrol ekranına aktarılır.
 
 
MOTORİZASYON 
Her telçekme bloğu , frekans inverter kontrollü ve IP 55 korumalı tork motor ile çalıştırılır. Motorlar, su soğutma sistemi ile soğutulur. Motorların rulman ömrü 75.000 saattir. 
 
SOĞUTMA 
Bütün tel çekme blokları, motorlar ve hadde kutuları su soğutmalıdır. Aynı zamanda elektrik panosu su veya hava fanı ile soğutmalıdır. 
 
EMNİYET SİSTEMİ 
Kapaklara yerleştirilmiş olan özel mekanizma , makine çalışırken emniyet kapaklarının açılmasına izin vermez. Ayrıca kapaklar açık iken makine start almaz. Makine arkasında motor, kayış, kasnak gibi sistemler bulunmadığı için güvenlik kapaklarına ihtiyaç duyulmamaktadır.

Makine Resimleri

Makine Çalışırken izle :